Jak zostać fotografem – oto jest pytanie?

Wielu z nas na jakąś okazję z pewnością dostało aparat fotograficzny. Owszem, na początku byliście nim zachwyceni, robiliście zdjęcia, jednak kiedy nazywaliście się fotografami, to ktoś brutalnie sprowadzał Was na ziemię twierdząc, że nie możecie tak mówić, bo nic nie potraficie. Dlatego często na Waszych ustach zaczęły pojawiać się pytania: jak zostać fotografem?

Wiadomo, że kiedy usłyszymy pytanie: „jak zostać fotografem?” od razu zaczniemy tej osobie radzić, że może iść do specjalnej szkoły, albo na kursy, które są organizowane przez wiele szkół, aby nauczyć się robić zdjęcia. Każdy bowiem chciałby mieć wolny zawód, do którego nikt nie będzie mu wścibiał nosa. Jednak każdy z nas powinien sam sobie odpowiedzieć na parę pytań, nie tylko na to jak zostać fotografem, ale również czy umiemy robić interesujące zdjęcia. Okazuje się bowiem, że technika robienia zdjęć to nie wszystko. Tego można się nauczyć. Najważniejsze jest, żeby fotografię mieć w sercu, oddawać się jej w całości. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że nasze zdjęcia będą udane i godne pokazania światu. Tylko wtedy będziemy mogli zdobyć miejsce pośród innych profesjonalistów i przestać zadawać pytanie: jak zostać fotografem?

Wiele osób, które szukają fotografów nie potrzebuje takich, którzy pokończyli wiele renomowanych szkół, jednak nie potrafią zrobić dobrego zdjęcia, ale takich, którzy potrafią uchwycić to, co najpiękniejsze. Jak się okazuje – warsztat można wyćwiczyć, jednak zmysł estetyczny już nie koniecznie.

Jeżeli nie wiecie jak zostać fotografem, to oczywiście nikt nie broni Wam iść do specjalnej szkoły, gdzie zgłębicie tajniki fotografii. Jednak pamiętajcie, liczy się nie tylko technika, ale również to co, macie w głowie. Każdy dobry fotograf musi czuć ten fach, wiedzieć, jak się ustawić z aparatem, żeby zdjęcie pary młodej, natury, czy każde inne wyszło piękne. Tego nie da się nauczyć.

Najlepszą dla każdego drogą, kiedy pyta się: jak zostać fotografem , jest jego determinacja. Długoletnie próby robienia doskonałych zdjęć, odpowiednia reklama samego siebie i z pewnością prędzej czy później uda się takiej osobie znaleźć pracę w redakcji czy też zakładzie fotograficznym. Najlepiej, kiedy idzie się na rozmowę z wykonanym juz port folio, wówczas pracodawca widzi, że mamy już jakiś dorobek artystyczny i może ocenić nasze zdjęcia. Jeżeli uda nam się go przekonać do siebie, to z pewnością dostaniemy tę pracę. Jeżeli nie, to nadal będziemy musieli kształcić swój warsztat i pytać jak zostać fotografem?

Jedno, co jest ważne, to to, że fotografię musimy nosić w sercu i to nie ulega żadnej wątpliwości. Nie możemy o tym zapominać, bo jeżeli tak się stanie, to z pewnością nigdy nie zostaniemy cenionymi fotografami, a tego przecież byśmy nie chcieli. Fotografia jest pięknym zajęciem, notabene na którym można doskonale zarobić, dlatego, jeżeli ktoś ma pasję, a na dodatek chce na niej zarobić, to będzie to dla niego odpowiedni zawód – będzie robił to co kocha, a tacy pracownicy są najlepsi i warto w nich inwestować.

No Comments, Be The First!