Czy fotografia ślubna się opłaca?

W dawnych czasach, kiedy nasi dziadkowie brali ślub fotografia ślubna była na wagę złota. Nie było tylu fotografów, aparatów co Dzisna. Nieraz nawet nasi rodzice, jeżeli należą do starszego pokolenia mieli problem, aby ten ważny dzień uwiecznić na zdjęciu. Wtedy fotografia ślubna naprawdę się opłacała. Ale czy fotografia ślubna się opłaca w dzisiejszych czasach, kiedy mamy mnóstwo aparatów, fotografów, którzy prześcigają się w ofertach, czy ten rodzaj uwiecznienia naszych wspólnych wspaniałych chwil się opłaca?

Tak naprawdę to zależy nie tylko od fotografa, ale również od samych młodych ludzi. Jeżeli będą chcieli mieć pamiątkę na całe życie, to nie będą zadawali sobie pytań czy fotografia ślubna się opłaca. Wręcz przeciwnie, zawsze będą odpowiadali, że tak. Bo kto jak kto, ale zakochani młodzi ludzie chcą mieć takie pamiątki, żeby w późniejszym czasie móc nie tylko pochwalić się znajomym czy rodzinie, ale również samemu powspominać, jak to było w ich dniu ślubu.

Jeżeli chodzi zaś o fotografów, to im możemy oczywiście zadać magiczne pytanie: czy fotografia ślubna się opłaca? Dlaczego? Ponieważ to oni będą tymi najbardziej zainteresowanymi. To przecież oni robią nam te przepiękne zdjęcia i to im płacimy za ich usługę. Jeżeli spojrzymy na to ilu fotografów faktycznie powstało od momentu, kiedy pojawiły się lustrzanki, cyfrówki i inne aparaty chyba nie musimy już zastanawiać się nad tym czy fotografia ślubna się opłaca. Patrząc na ilość salonów możemy sobie odpowiedzieć, że tak.

W ogóle przeglądając oferty fotografów pytanie: czy fotografia ślubna się opłaca jest raczej nie na miejscu. Dobry fotograf bowiem potrafi wziąć ogromne pieniądze za taką usługę. Ci mniej znani, którzy dopiero co wybijają się na rynku oczywiście wezmą mniej, jednak patrząc realnie, taka przyjemność może nas kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Zależy to oczywiście od tego, jakie chcemy mieć zdjęcia, czy chcemy je mieć normalnie w albumie, czy też fotograf musi nam przygotować specjalną księgę. Czy będzie to jedna księga czy może więcej. Wszystko zależy tak naprawdę od nas. Dlatego kiedy odpowiadamy na pytanie: czy fotografia ślubna się opłaca, musimy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Dla fotografa, znanego, dobrego z pewnością tak. Dla pary młodej może to być spory wydatek, ale z reguły pytając ją czy fotografia ślubna się opłaca odpowiadają, że tak. Twierdzą bowiem, że jest to dla nich pamiątka na całe życie, dlatego ta fotografia jest dla nich tak ważna. Okazuje się, że nawet film nie jest dla nich tyle wart, co zdjęcia. Bo wiadomo, film może ulec zniszczeniu, a zdjęcia pozostaną na zawsze. Dlatego też zadając po raz ostatni ogólne pytanie: czy fotografia ślubna się opłaca? Z całą pewnością i odpowiedzialnością można odpowiedzieć, że tak. Jest to specyficzny rodzaj fotografii, który bez wątpienia będzie popularny jeszcze przez wiele lat. Każdy bowiem chce mieć pamiątkę z najważniejszego dnia w swoim życiu. Dlatego też fotografowie często bardzo sobie cenią swoją pracę i ceny takiej usługi są wysokie.

No Comments, Be The First!