Sposoby ochrony przed promieniowaniem UV

Bez promieni słonecznych nie byłoby życia na naszej planecie, lecz jednocześnie należy pamiętać, że długotrwały bezpośredni kontakt ze słonecznymi promieniami nie jest wskazany. Promieniowanie UV jest odpowiedzialne bowiem za cały szereg chorób, wśród których znajdują się również nowotwory! Warto więc zapoznać się ze środkami ochrony przed promieniowaniem UV, o które trzeba szczególnie zadbać w upalne miesiące.

Podstawowym środkiem ochrony przed promieniowaniem UV będą oczywiście okulary przeciwsłoneczne. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że spora ilość okularów przeciwsłonecznych dostępnych na rynku pełnią właściwie głównie rolę estetyczną. Dlatego wybierając okulary przeciwsłoneczne, sprawdźmy dokładnie metkę ze specyfikacją ochrony przed promieniami UV.

Jeżeli mamy zamiar się opalać lub przynajmniej przebywać dużo czasu na słońcu, nie można zapomnieć o olejku do opalania. Zwróćmy przy tym jednak uwagę na to, że olejek olejkowi nierówny i nie wszystkie oferują równie dobrą ochronę przed promieniowaniem UV. Należy sprawdzić SPF, czyli czynnik chroniący skórę, którym cechuje się dany olejek. Najwyższy stopień SPF to 15, najniższy zaś to 15.

Pamiętajmy o tym, że na działanie promieniowania UV jesteśmy narażeni nie tylko opalając się na plaży, ale również i na przykład pracując w biurze lub przebywając w mieszkaniu. Dlatego poleca się montowanie w oknach pomieszczeń, które są w stanie redukować nawet 99 proc. promieni UV. Warto wspomnieć również iż oprócz ochrony zdrowia oferują one ochronę znajdujących się wewnątrz budynku elementów przed wyblaknięciem.

W wielu zakładach pracy bardzo często dochodzi do spotkań, w trakcie których wymieniane są informacje, które nie mogą być dostępne dla wszystkich pracowników. To samo tyczy się zresztą wielu innych pomieszczeń, w których dyskrecja jest niezwykle ważna, jak na przykład gabinety lekarskie czy toalety. W takim przypadku konieczne będzie zasłonięcie wnętrza pomieszczenia przed wścibskimi oczyma. Jak to zrobić bez utraty dostępu do promieni słonecznych i co za tym idzie zaciemnienia pomieszczenia? Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego celu jest zamontowanie w oknach pomieszczeń folii matowych. Poniżej wyjaśnimy, jakie są cechy tego rozwiązania.

Folie matowe potrafią doskonale zasłonić wnętrze pomieszczenia przy jednoczesnym przepuszczaniu bardzo dużej ilości widzialnego światła do środka pomieszczenia. W rezultacie dzięki folii matowej wnętrze pomieszczenia jest zasłonięte, ale nie jest izolowane od światła. Ciekawą cechą folii matowych są również ich właściwości dekoracyjne. Możemy więc znaleźć folie matowe ozdobione wszelkiego rodzaju wzorami, które pomagają stworzyć interesujący efekt estetyczny.

No Comments, Be The First!