Jaki tusz do HP DeskJet Ink Advantage 5075 wybrać – zamiennik czy oryginalny?

Niezależnie od tego, gdzie i ile drukujemy – zawsze chcielibyśmy, żeby było możliwie najwyższej jakości za jak najniższą cenę. Często wybierając drukarkę do domu, nie zwracamy uwagi na ceny podstawowych materiałów eksploatacyjnych jak np. tusz. Oryginalne zasobniki z atramentem często potrafią nieco nadwyrężyć budżet, jednak na rynku dostępne są zamienniki, które praktycznie niczym nie odbiegają od tych z logo producenta naszego urządzenia.

Jedną z popularniejszych obecnie drukarek zarówno do domu, jak i mniejszych biur jest urządzenie firmy HP, model DeskJet Ink Advantage 5075. To wielozadaniowa maszyna, pozwalająca na drukowanie, skanowanie i kopiowanie. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jaki tusz wybrać do tego modelu – zamiennik czy oryginalny.

W przypadku drukarki HP 5075 tusz znajduje się w dedykowanych do tego modelu kartridżach. Oznacza to, że kiedy jego ilość spadnie poniżej poziomu pozwalającego na swobodny druk, będziemy musieli takowy pojemnik zastąpić nowym. Decydując się na taki zakup, warto odwiedzić sklep internetowy, jak np. tuszmarkt.pl, w którym bez problemu dostaniemy wszystko, czego potrzebujemy do modelu HP DeskJet Ink Advantage 5075. Tusz zamiennik czy może oryginalny? W tym sklepie zawsze są one dostępne.

HP 5075 – tusz zamiennik, a tusz oryginalny

Czym w zasadzie różnią się zamienniki od tuszy oryginalnych? Z technicznego punktu widzenia jedną, główną kwestią, a mianowicie: ceną. Jakość wydruku wykonanego przy pomocy tuszu oryginalnego a zamiennika jest nie do odróżnienia gołym okiem. Dlaczego więc tusz zamiennik do HP DeskJet Ink Advantage 5075 jest sporo tańszy od jego oryginalnej wersji?

Po pierwsze – kontrola jakości i testy. Oficjalne produkty, zanim trafią na rynek, przechodzą przez bardzo dużo procedur jakościowych i testowych. W przypadku zamienników owych testów jest dużo mniej, jednak nie oznacza to, że są to wyroby gorszej jakości.

Po drugie – marka. Jak wiadomo produkt licencjonowany lub certyfikowany, niemal zawsze będzie droższy od tego, który takowych odznaczeń nie posiada. Jednak w tym przypadku również certyfikacja nie ma w zasadzie żadnego wpływu na jakość. Jest to raczej informacja dla konsumenta, że zasobnik, który nabył to oryginalny wyrób danego producenta.

Czy w przypadku HP DeskJet Ink Advantage 5075 zamienniki są gorsze niż oryginały? Odpowiedź brzmi – nie. Co prawda mogą wystąpić nieznaczne różnice w wydajności całkowitej, jednak są to pojedyncze przypadki.

Trzeba także wspomnieć, że wszyscy producenci wzywają do korzystania ze swoich produktów, a niektórzy z nich odmawiają napraw lub unieważniają gwarancję na urządzenie w przypadku, kiedy wykryją, że drukarka funkcjonowała przy użyciu nieoficjalnych zasobników z atramentem.

Do drukarki HP DeskJet Ink Advantage 5075 tusze, zarówno oryginalne, jak i zamienniki dostępne są w wariantach czarnym oraz kolorowym, oraz w wersjach standardowej i XL. Tusze oryginalne oznaczane są identyfikatorem HP652 (dla wersji o klasycznej pojemności) oraz HP652 XL (dla wersji powiększonej). Podobne oznaczenia zawierające te identyfikatory pojawiają się także na zamiennikach, dlatego mamy pewność, że kupimy właściwy produkt.

No Comments, Be The First!