Zdjęcia potraw

Fotografia rozróżnia bardzo wiele dziedziny, wśród których najpopularniejszą jest bez wątpienia robienie portretów i sesji osób. Istnieją jednak fotografowie lub też amatorzy fotografii, którzy szczególnie upodobali sobie robienie zdjęć potrawom kulinarnym i to właśnie w tym specjalizują się najbardziej.
Dlatego zdjęcia potraw?
Niesamowite połączenia kolorów i kształtu składników dań, na zdjęciach mogą wyglądać naprawdę niesamowicie. Fotografia to nie tylko zdjęcie, ale również sztuka ułożenia produktów do zdjęcia. Fotografowie, którzy specjalizują się w robieniu zdjęć potrawom, poświęcają wiele czasu na ułożenie odpowiedniej kompozycji, która na zdjęciu pełni kluczową rolę. Starają się oni oddać nie tylko wygląd i charakter dania. Zdjęcia sprawiają, że jesteśmy głodni, ponieważ idealnie wyeksponowane kolory, doskonale zgrane ze sobą składniki pobudzają nasze komórki nerwowe. To właśnie sprawia, że fotografowanie potraw jest tak wyjątkowe i bardziej nietuzinkowego zajęcia chyba w tej dziedzinie nie znajdziemy.
Gdzie znaleźć zlecenia na fotografię dań?
Fotografowie, którzy amatorsko zajmują się robieniem zdjęć potraw, ale radzą sobie naprawdę dobrze, powinni rozesłać swoje CV przede wszystkim do restauracji. Niewielkie budżety sprawiają, że właściciele lokali gastronomicznych często rezygnują z pomocy profesjonalnego fotografa, jednak amator, który nie skasuje ich jak za zboże może zdecydowanie stać się dobrą konkurencją na rynku. Warto więc próbować, ponieważ wiele się dzieje, zwłaszcza w okresie letnim. Organizowane są specjalne promocje, wydarzenia, a także pokazy kulinarne, na których obecność specjalisty w zakresie robienia zdjęć potrawom jest absolutnie konieczna. Zdjęcia te można potem pokazać na fanpage’u na Facebooku czy stronie internetowej, a jak wiemy – współczesny klient jest wzrokowcem. Wystarczy pięknie zrobione zdjęcie dania, aby następnego dnia do restauracji przyszło 10 nowych klientów, którzy je zamówią. Tak działa marketing rekomendacji, stosowany również na podstawie pięknych zdjęć. Nic się bowiem tak dobrze nie obroni jak idealne połączenie kolorów, barw i światła w towarzystwie dobrego opisu.

No Comments, Be The First!