Zdjęcia na ścianie

Czy zastanawiałeś/łaś się kiedyś nad pytaniem, jak odpowiednio powiesić ramki ze zdjęciami na ścianie? Pytanie wydaje się banalnie proste – w końcu każdy wie, w jaki sposób to zrobić – wystarczy wybrać zdjęcia, włożyć je do ramek i przywiesić. Aby jednak móc cieszyć się ciekawą kompozycją zdjęć, nie wystarczy powiesić kilku ramek na ścianie w rządku. Będzie to wtedy nudne i przewidywalne i wcale nie ozdobi pomieszczenia tak, jakbyśmy tego chcieli. Aby wszystko wyglądało pięknie, ocieplało wnętrze i wyrażało styl mieszkańców, warto zastosować kilka sztuczek, które nie wymagają wiele pracy, a jedynie odpowiedniego pomysłu i odrobiny wyobraźni. Po pierwsze należy zastanowić się, co będzie wisiało w ramkach. Zdjęcia rodziny, portrety, pamiętne chwile? A może wykonane przez siebie zdjęcia makro, architektury czy krajobrazy? Jeśli jesteś fotografem i na co dzień zajmujesz się robieniem zdjęć, możesz wybrać kilka najlepszych. Jeśli natomiast wolisz uśmiechniętą rodzinę – nie ma problemu. Zdjęcia powinny w jak najlepszy sposób odzwierciedlać mieszkańców domu czy mieszkania i być wybrane tak, by cieszyć oczy każdego dnia. Między zdjęciami powiesić można też różnego typu obrazki, cytaty, plakaty czy haft. Urozmaici to kompozycję i jeszcze bardziej ją spersonalizuje.
Później należy wybrać wielkość zdjęć. Można wywołać je na dużym formacie, wieszając zamiast obrazów. To doskonały sposób na ożywienie wnętrza tanim kosztem. W dużym formacie sprawdzą się szczególnie zdjęcia natury czy krajobrazów. Zdjęcia rodzinne lepiej prezentują się natomiast mniejsze. Mogą być wywołane w różnych formatach lub połączone w kolaż. Warto postawić na kilka zdjęć różnej wielkości – wszystkie tej samej mogą okazać się nudne, czego nie chcemy. Doskonale sprawdzi się także fototapeta – może być wybrana z oferty dostępnej w sklepie lub wykonana na zamówienie z własnego zdjęcia. Wybór jest ogromny, a zaklejenie jednej ściany pięknym zdjęciem niewyobrażalnie zmienia pomieszczenie. Świetnie sprawdzi się to szczególnie do pokoju dziecka.
Jeśli decydujemy się na połączenie kilku różnych zdjęć i zrobienie małej wystawki na ścianie, warto zastanowić się nad ramkami. Duże zdjęcia włożyć można do antyram, które mają różne, bardzo duże wielkości. Mniejsze sprawdzą się w różnego typu ramkach. I to właśnie wybór ramek może sprawić, że ściana ze zdjęciami stanie się prawdziwą ozdobą domu. Ramki powinny być różne – w różnych kształtach, wielkościach, kolorach. Warto postawić na kilka gładkich i jednokolorowych ramek, łącząc je ze specjalnymi, np. tłoczonymi, we wzory czy w ciekawym kształcie. Warto pamiętać, że ramki powinny mieć jakiś wspólny mianownik, pasować do siebie w jakiś sposób. Mogą mieć na przykład podobną kolorystykę czy dominujący wzór.
Po dokonaniu tych wszystkich wyborów przychodzi czas na przywieszenie zdjęć. Można zrobić to w tradycyjny sposób – wbijając gwoździe. Zostawia to jednak brzydkie ślady, które w razie chęci usunięcia zdjęć będą szpeciły ścianę – nie wystarczy ich pomalować. Dobrze sprawdzą się więc specjalne taśmy montażowe, które są mocne, nie zostawiają śladów i można je łatwo usunąć. Kupić można je w każdym sklepie z artykułami remontowymi lub przez internet. Istnieją również specjalne plasteliny (dostępne w sklepach papierniczych), które przytrzymują na ścianie kartki czy zdjęcia, nie brudząc powierzchni. Nadają się one do przyklejania lekkich zdjęć, bez ramek. Takie fotografie także mogą wyglądać ciekawie, więc nie warto od razu odrzucać tego pomysłu. Odpowiednio skomponowane zdjęcia staną się świetną ozdobą pomieszczenia i pomogą wyrazić charakter mieszkańców.

No Comments, Be The First!