Programy graficzne dla fotografika

Wiele osób uważa, że jedyne rozwiązanie programowe dla osób tworzących grafikę poprzez np. wektory, renderowanie itp. to PhotoShop. Prawda jest zupełnie inna – istnieję szereg różnych programów, które mogą służyć do obróbki zdjęć.

Picassa nie jest oczywiście tak rozbudowanym narzędziem jak PhotoShop. Jednak warto sobie uświadomić to, że ten prosty edytor zdjęć podjął się współpracy z inna znaną marką a chodzi tutaj oczywiście o Google – tworzą Picasę Web Album. To co umożliwia to oprogramowanie to oczywiście obróbka zdjęć a ich zapis może się odbywać w innym katalogu – to z kolei wpływa na pozytywne ułatwienie zmian w trybie edycji.

Głównym konkurentem programu PhotoShop jest oczywiście Gimp. Darmowy program w dużej liczbie przypadków może zastępować PhotoShop – najbardziej potrzebne wtyczki można w nieskomplikowany sposób doinstalować. Jeśli ktoś się bardzo przyzwyczaił do standardu PhotoShop to tak naprawdę może skorzystać z innego interfejsu a chodzi tutaj oczywiście o GIMPShop.

Jeśli ktoś chce zarówno korzystać z programu do grafiki w trybie desktop a także on-line powinien pomyśleć nad wyborem zainstalowania Pixlr. To właśnie on został przeznaczony do obróbki zdjęć a interface w bardzo dużym stopniu możesz oznaczać Photoshopa.

JPEG Crops to narzędzie, które jest zaawansowane. Nie każdy użytkownik zdaję sobie z tego sprawę i niestety nie jest w stanie wykorzystać wszystkich funkcji. Program świetnie sobie poradzi z przycięciem oraz wykadrowaniem zdjęć bez żadnej utraty jakości. Dla użytkowników ceniących sobie podstawową rozwiązanie ta opcja będzie bardzo korzystna.

Jeśli już wcześniej korzystałeś z rozszerzeń HTML to tak naprawdę możesz skorzystać z programu, który jest do tego przeznaczony. Zainstaluj na swoim systemie operacyjnym ImageTasks. Za sprawą tego rozbudowanego narzędzia służącego do obróbki fotografii będziesz mógł przetwarzać pliki, które będą związane nie tylko z parametrami fotografii ale także użyciu filtrów i efektów. HTML da Ci możliwość edycji zdjęć w galerii.

No Comments, Be The First!