Organizacja pleneru ślubnego

Ślub to ogromne wydarzenie w życiu każdej młodej pary. Zazwyczaj organizacją większości rzeczy zajmuje się przyszła panna młoda, ponieważ to ona posiada swoje wyobrażenie na temat tego, w jaki sposób powinien przebiegać ten dzień. Organizacją ślubu i wesela należy zająć się już dużo wcześniej. Najlepiej jest dać sobie minimum rok czasu, tak aby móc spokojnie wszystko rozplanować i załatwić. Warto również zwrócić uwagę na to, że często terminy w różnych miejscach sięgają właśnie roku na przód.

Bardzo ważną rzeczą jest zorganizowanie fotografa na swój ślub. Piękne zdjęcia pozostają bowiem pamiątką na całe przyszłe życie i chętnie do nich zaglądamy, a także pokazujemy je dzieciom. Nie ma sensu powierzanie aparatu fotograficznego kuzynowi, czy wujkowi, ponieważ nie jest on w stanie wykonać nam takich zdjęć, o jakich marzymy. Najlepiej jest więc zdecydować się na usługi prawdziwego profesjonalisty.

Taka osoba powinna wykonywać nam zdjęcia w trakcie ceremonii ślubu w kościele, ale również w trakcie wesela i przygotować nam sesję plenerową. Dobrze jest ustalić z fotografem, że chcemy aby fotografował on wszystkich naszych gości i najważniejsze wydarzenia dnia oraz wieczoru. Większość z nich ma już duże doświadczenie i doskonale wie, co powinno robić, ale lepiej jest trzymać rękę na pulsie. Ponadto, kiedy decydujemy się na podpisanie umowy z fotografem, koniecznie obejrzyjmy jego wcześniejsze prace i albumy z wesel. Warto upewnić się, że fotograf pracuje w sposób, jaki będzie nam odpowiadał.

Bardzo ważną kwestią jest zrobienie sesji w plenerze. Niektórzy młodzi małżonkowie rezygnują z takiej opcji, a szkoda, ponieważ zdjęcia takie pozostają piękną pamiątką na całe życie. Oczywiście odchodzi się już od tego, żeby zdjęcia w plenerze robić w trakcie wesela. Goście musieli bowiem w niecierpliwości oczekiwać na młodą parę i nudzić się na Sali, a tamci w pośpiechu biegali po polach. Dzisiaj fotograf z młodą parą na sesję umawia się najczęściej nawet kilka dni po ślubie, kiedy nie są już oni zestresowani i zajęci swoimi gośćmi. Oczywiście trzeba zadbać o to, żeby stroje ślubne wyglądały nadal dobrze i zrobić nową fryzurę oraz makijaż, ale jest to z pewnością lepsze rozwiązanie.

Kolejną ważną kwestią jest wybór odpowiedniego pleneru. Najlepiej jest wybierać miejsca, które znajdują się w niewielkiej odległości od naszego aktualnego miejsca pobytu. Każda okolica kryje swoje uroki. Może być to piękna łąka, teren nad wodą, lub po prostu stare miasto. Wszystko zależy od naszych upodobań i życzeń. Niektórzy decydują się jechać z fotografem długie godziny nad morze, lub w góry, aby mieć zdjęcia w swoim ukochanym i wymarzonym miejscu. Część osób decyduje się na zdjęcia w porze południowej, kiedy słońce jest najlepsze, inni zaś wolą piękny zachód słońca.

Ostatnio fotografowie proponują wiele ciekawych akcesoriów do robienia zdjęć. Są to śmieszne dymki i chmurki, a także wąsy i kapelusze. Warto jest wykonać kilka takich śmiesznych zdjęć, które później można z powodzeniem prezentować swoim najbliższym.

No Comments, Be The First!