Fotografia krajobrazów – wskazówki

Dzisiejsza wskazówka dotyczy fotografowania krajobraz – poznasz różne wskazówki i techniki. Dzięki nim z łatwością będziesz mógł wystąpić w lokalnym konkursie fotograficznym!

Wzywam was do wypróbowania tych wskazówek i technik fotografii krajobrazowej w najbliższy weekend.

Oto dzisiejsze wskazówki co do fotografii krajobrazowej:

Używaj filtrów fotograficznych!

Photoshop posiada zdolność do niezwykłych rzeczy, ale istnieją ograniczenia. Przestań próbować „naprawić” zdjęcia w programie Photoshop. Rób to bezpośrednio w aparacie i użyj PS aby zrobić kilka drobnych poprawek.

Po pierwsze, upewnij się, że korzystasz kołowych filtrów polaryzacyjnych dla każdego z obiektywów. To eliminuje odblaski i polaryzuje światło. Oznacza to, że dostaniesz dużo bardziej intensywne i nasycone kolory.

Następny wybór to filtry szare neutralne. Przynajmniej te, które dadzą Ci 1, 2 i 3 dodatkowe opcje. Istnieje mnóstwo zastosowań dla nich, ale fotografowanie np. płynącej rzeki i wodospadów jest najczęstszą sytuacją, w której z nich korzystamy.

Zastanów się nad użyciem kilku kolorowych filtrów. Polecam co najmniej jeden kolorowy. Jest to najbardziej popularny dodatek pomaga zintensyfikować kolory słońca. Podczas robienia zdjęć, nie zapomnij odwrócić się i spojrzeć za siebie! Czasami tak intensywnie koncentrujemy się na tym, co widzimy, że zupełnie ignorujemy sporo ujęć, które są jeszcze lepsze!

Spróbuj znaleźć atrakcyjny element na szerokości pierwszego planu (lub osobę) i zrób zdjęcie. Mogą być to bardzo uderzające zdjęcia, które lubi prawie każdy lubi je. Należy uważać, aby zachować prosty kształt. Wreszcie, należy rozważyć upływ czasu i HDR.

Jestem pewien, że przyda się wam tych kilka wskazówek i technik fotografii krajobrazowej, ale warto też poszukać w sieci internetowej jeszcze trochę więcej nowych, dzięki czemu możesz zacząć wygrywać konkursy fotograficzne. Aby dowiedzieć się więcej i zapisać się na bezpłatne porady fotograficzne oczywiście, najlepiej poszperać gdzieś w sieci. Dzięki temu na pewno uda ci się zdobyć wiele sekretów na wspaniałe zdjęcia! I dostaniesz codziennie bezpłatne porady fotograficzne np. w formie newslettera! Sprawdź to co specjaliści mogą podpowiedzieć ci w tym temacie. Nauka fotografii jest prosta, jeśli znasz kilka wypróbowanych i prawdziwych strategii. Jeśli jednak wolisz sobie całą sprawę utrudniać – możesz spróbować dojść do tego wszystkiego sam bez niczyjej pomocy. Wybór należy tylko i wyłącznie do ciebie. Tak czy inaczej – fotografia krajobrazów będzie naprawdę pasjonującym wyzwaniem.

No Comments, Be The First!