Organizacja wystawy fotograficznej

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zajmuje się hobbystycznie fotografią. Wynika to przede wszystkim z tego, że mamy wszyscy dostęp do doskonałego sprzętu fotograficznego. Dzisiaj dobry aparat można kupić nawet w dyskoncie za niewielkie pieniądze. Wiele osób posiada również w swoich telefonach komórkowych i smart fonach aparaty doskonałej jakości. Fotografią interesują się więc nawet dzieci, które robią naprawdę piękne zdjęcia. Większość osób, dla których fotografia jest jedynie hobby, swoje zdjęcia pokazuje jedynie najbliższym, lub trzyma we własnym pokoju. Jest to duży błąd, ponieważ w dzisiejszych czasach wcale nie jest trudno zorganizować wystawę fotograficzną. Młodzi fotografowie obawiają się wysokich kosztów i tego, że zajmie im to naprawdę wiele czasu. Można jednak sprawić, że organizacja takiej wystawy fotograficznej będzie prawdziwą przyjemnością.

Pierwszym krokiem jest oczywiście znalezienie miejsca, w którym można będzie wystawić swoje prace. Doskonale do tego celu nadają się młodzieżowe i osiedlowe domy kultury. Jeżeli zaś myślimy o szerszej publiczności, warto jest postawić na popularną kawiarnię lub restaurację. Większość właścicieli bez problemu wyrazi zgodę na taką akcję.

Kolejnym krokiem jest oczywiście wybór najlepszych zdjęć. Najlepiej jest zdecydować się na niewielką ilość, ale powinny one stanowić jakąś całość. Mogą być to zdjęcia o podobnej tematyce, lub w podobnym klimacie. Wystawa powinna oczywiście mieć swój tytuł, który winien korespondować z przedstawianymi pracami. Dobrze jest poradzić się innych osób i wspólnie zdecydować nad wyborem najlepszych zdjęć.

Kolejnym krokiem jest naturalnie wydruk zdjęć w większym formacie. Nie należy oszczędzać na drukowaniu zdjęć. Wybierzmy najlepszą drukarnię i papier wysokiej jakości. Dzięki temu, nasze zdjęcia będą wyglądały niewątpliwie najlepiej. Zdjęcia pięknie prezentują się w kolorowych paspartou, o co również należy koniecznie zadbać. Powinniśmy samodzielnie wybrać, w jakiej kolejności powieszone będą zdjęcia i ewentualnie stworzyć dla nich opisy.

Najlepiej jest opracować ulotkę, która będzie informowała o naszych poczynaniach fotograficznych, przedstawi naszą krótką biografię i nasze prace. Takie ulotki powinny znaleźć się na miejscu wystawy, ale możemy je również wręczać znajomym i innym osobom, zachęcając do odwiedzenia wystawy naszych prac.

Bardzo ważną kwestią jest oczywiście nagłośnienie samej wystawy, tak aby ktokolwiek wiedział, że taka impreza ma miejsce. Najlepszym krokiem jest oczywiście poinformowanie lokalnej prasy oraz radia. Można również rozpromować wystawę w Internecie, na przykład na portalach społecznościowych. Tam promocja z pewnością odbędzie się sama, za pomocą poczty pantoflowej. Wystarczy namówić naszych znajomych do udostępniania informacji o wystawie.

Oczywiście warto również samodzielnie zapraszać różne osoby na wystawę, wręczając im właśnie ulotkę. Większość z nich, na wystawę przyprowadzi pewnie swoich znajomych i rodzinę i w ten sposób znacznie zwiększy się nam grono publiczności, która pojawi się na imprezie.

No Comments, Be The First!